Тимур Дибиров: После седум минути се оженив со Ирина

Рускиот ракометар Тимур Дибиров, веќе шест години игра во „Вардар“. Тој беше меѓу првите странци што дојдоа во клубот. Вели, ќе биде еден од последните што ќе си заминат ако „Вардар“ не биде на истото ниво како и досега. Со црвено-црните освои многу титули, Лигата на шампионите во 2017 и четири пати Сеха лигата. Сето … Продолжи со читање Тимур Дибиров: После седум минути се оженив со Ирина