Со месеци не можевме да одиме ни на погреб, а Ѓоковиќ невакциниран може да влезе во Австралија: бурни реакции по добивањето медицинско изземање

Жителите на Австралија велат дека се гневни оти на Новак Ѓоковиќ му е дозволено да игра на Австралија опен иако не е вакциниран против Ковид-19. … Продолжи со читање Со месеци не можевме да одиме ни на погреб, а Ѓоковиќ невакциниран може да влезе во Австралија: бурни реакции по добивањето медицинско изземање