(Видео) Бајден во ресторан без маска, секретарката се обидувала да го извлече од одговорност

Американскиот претседател Џо Бајден и неговата сопруга Џил, во саботата биле во еден италијански ресторан во Вашингтон без маски за лице. Снимката брзо се рашири по социјалните мрежи, а на неа може да се видат и агентите кои уредно си носеле маски. Политиката на ресторанот е дека гостите задолжително морале да носат маски, пишуваат американските … Продолжи со читање (Видео) Бајден во ресторан без маска, секретарката се обидувала да го извлече од одговорност