Tапанарот на „Амадеус бенд“ почина на 45 години од корона

Бојан Златановиќ – Токан, тапанарот на популарната група „Амадеус бенд“, почина на 45 години од корона. Тој починал во болница откако неколку дена бил ставен во вештачка кома и приклучен на респиратор, пишуваат медиумите. Веста за смртта на тапанарот прв ја објави пејачот на „Гранд“, Дарко Филиповиќ, кој преку социјалните мрежи се прости од својот … Продолжи со читање Tапанарот на „Амадеус бенд“ почина на 45 години од корона