Tапанарот на „Амадеус бенд“ почина на 45 години од корона

By

Бојан Златановиќ – Токан, тапанарот на популарната група „Амадеус бенд“, почина на 45 години од корона. Тој починал во болница откако неколку дена бил ставен во вештачка кома и приклучен на респиратор, пишуваат медиумите.

Веста за смртта на тапанарот прв ја објави пејачот на „Гранд“, Дарко Филиповиќ, кој преку социјалните мрежи се прости од својот пријател и колега.

Ќе ви се допадне

Watch How Not to Summon a Demon Lord (Dub) Episode 5 (https://animeplanet.cc/m/N1N7/ep-5) at AnimePlanet anime planet darling in the franxx

Fate/stay night: Heaven's Feel - III. Spring Song (https://gogoanime.be/m/Amn1) Episode Full - Cam at website https://gogoanime.be. See more boku no hero academia season 4 gogoanime