(Фото) Пријанка Чопра направи моминска забава во Амстердам

Пријанка Чопра во бел фустан ја прослави својата моминска забава. Чопра носеше на себе облека Tiffany & Co., а забавата беше во Амстердам. Ѕвездата со индиско потекло објави слики на  Инстаграм на кои позира со џемпер со должината на мини фустан, од кој излегуваат пердуви, и исти чорапи под чизмите со змиски принт.