Ѓоковиќ и Федерер нема да присуствуваат на венчавката на Надал

Еден од најдобрите тенисери во светот Рафаел Надал денеска ќе се жени со својата долгогодишна девојка Марија Франциско Перело – Циска. Како што пренесуваат странските медиуми, на венчавката ќе присуствуваат повеќе од 500 гости. Меѓу поканетите ќе ги нема колегите и пријатели на Шпанецот, Новак Ѓоковиќ и Рафаел Надал. Двајцата се извинија и навестија дека … Продолжи со читање Ѓоковиќ и Федерер нема да присуствуваат на венчавката на Надал