Легендарниот Џек Николсон боледува од деменција: Тажно е што тој заминува на тој начин

Холивудскиот актер  Џек Николсон (84) боледува од деменција, тврдат американските медиуми. Актерот повеќе од една година не е виден во јавноста, а причината за тоа е болеста, пишуваат медиумите, повикувајќи се на близок пријател на Николсон. „Тој ги поминува последните денови во вилата во Беверли Хилс. Џек и јас сме пријатели со години и тој воопшто … Продолжи со читање Легендарниот Џек Николсон боледува од деменција: Тажно е што тој заминува на тој начин