Легендарниот Џек Николсон боледува од деменција: Тажно е што тој заминува на тој начин

By

Холивудскиот актер  Џек Николсон (84) боледува од деменција, тврдат американските медиуми. Актерот повеќе од една година не е виден во јавноста, а причината за тоа е болеста, пишуваат медиумите, повикувајќи се на близок пријател на Николсон.

„Тој ги поминува последните денови во вилата во Беверли Хилс. Џек и јас сме пријатели со години и тој воопшто не ја напушта својата куќа. Синот и ќерката се грижат за него. Физички е добро, но не и психички. Навистина е тажно да се види актер како Џек да си заминува на овој начин“, рекол пријателот на актерот за „Ридер онлајн“.

Легендарниот актер, кој освои и три оскари во кариерата, има пет деца, но друштвото обично му прават неговата ќерка Лорејн и синот Реј, открил пријателот.

Николсон ја одигра својата последна улога во 2010 година, во филмот „Како што знаете“, а потоа се повлече од глумата.

Ќе ви се допадне

Animeflix - Watch your favorite anime online FREE.. Animeflix - your number one source for FREE anime, subbed and dubbed. Watch your favorite anime online FREE.

free anime online ANIMEFLIX Naruto: Shippuden

watch anime free ANIMEFLIX Hunter x Hunter (2011)

online anime WONDER EGG PRIORITY

Attack on Titan Season 3 (Dub)

The Rising of the Shield Hero (Dub)