Најдобриот Џејмс Бонд и најсекси маж на векот, Шон Конери, денеска полни 90 години

Шон Конери, најсексапилниот маж на векот според магазинот „Пипл“, денеска полни 90 години. Глумецот кој неодамна беше избран и за најдобриот Џејмс Бонд на сите времиња, ја заврши кариерата во 2003 година, но и понатаму го привлекува вниманието на светската јавност. Роден е во работничко семејство во Единбург, Шкотска. Неговата мајка, Еуфемија Меклин, била чистачка, а … Продолжи со читање Најдобриот Џејмс Бонд и најсекси маж на векот, Шон Конери, денеска полни 90 години