(Во живо) Џеф Безос полетува во вселената во друштво на тинејџер и 82-годишна жена

Најбогатиот човек на светот, американскиот милијардер Џеф Безос, денес ќе патува во вселената со ракетата New Shepard на својата компанија Blue Origin, како дел од екипажот од историскиот суборбитален лет што претставува почеток на новата ера на приватните вселенски патувања. Тој ќе полета од пустина во западен Тексас, а патувањето до работ на вселената ќе … Продолжи со читање (Во живо) Џеф Безос полетува во вселената во друштво на тинејџер и 82-годишна жена