Македонциве се луди, откако им ја легализираа тревата играат ко Бразил

По вчерашниот фудбалски натпревар во Дуизбург каде Македонија ја победи Германија со 2:1 за пласман на Светско првенство на социјалните мрежи беше најјако. Се споделуваа фотки и коментари од тоа дека „Македонците играле ко луди“ до откачени фотки со Борисов, Меркал и Заев. За тоа како беше на Твитер откако Македонија го победи  четирикратниот светски шампион … Продолжи со читање Македонциве се луди, откако им ја легализираа тревата играат ко Бразил