(Фото) Ќерките на Чолиќ го изненадија за роденденот

Балканската музичка ѕвезда Здравко Чолиќ вчера го прослави својот 68. роденден. Неговите ќерките Уна и Лара, кои ретко се појавуваат во јавноста, објавија нивна заедничка слика и емотивна роденденска порака. „Среќен роденден на најдобриот татко на светот. Мојот идол, моето сè. Те сакам најмногу на свет“, напиша постарата ќерка на Здравко Чолиќ. Оваа порака била изненадување … Продолжи со читање (Фото) Ќерките на Чолиќ го изненадија за роденденот