(Фото) Ќерките на Чолиќ го изненадија за роденденот

By

Балканската музичка ѕвезда Здравко Чолиќ вчера го прослави својот 68. роденден. Неговите ќерките Уна и Лара, кои ретко се појавуваат во јавноста, објавија нивна заедничка слика и емотивна роденденска порака.

„Среќен роденден на најдобриот татко на светот. Мојот идол, моето сè. Те сакам најмногу на свет“, напиша постарата ќерка на Здравко Чолиќ. Оваа порака била изненадување за познатиот пејач, оти тие ретко кога споделуваат заедничи слики и секогаш се повлечени од јавноста, како и сопругата на Здравко, Александра, со која е 18 години во брак.

 

Ќе ви се допадне

KissAnime anime sites: Watch The Quintessential Quintuplets 2 Episode 5

AnimeTV anime tv all free for you: Watch Naruto: Shippuden (Dub) Episode 490