(Видео) Новак Ѓоковиќ прекина меч за да му помогне на гледач од публиката

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ го прекина мечот со Португалецот Жоао Соуза на Мастерсот во Париз за да му помогне на гледач во публиката на кој му се слоши. Додека сервираше за 6:1 во првиот сет, … Continue reading (Видео) Новак Ѓоковиќ прекина меч за да му помогне на гледач од публиката