(Видео) Новак Ѓоковиќ прекина меч за да му помогне на гледач од публиката

By

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ го прекина мечот со Португалецот Жоао Соуза на Мастерсот во Париз за да му помогне на гледач во публиката на кој му се слоши.

Додека сервираше за 6:1 во првиот сет, Ѓоковиќ забележа дека нешто се случува на трибините, па го запре сервисот. Тој најпрво пријде да види што се случува во публиката, па отиде до својата клупа и на гледачот му донесе влажна крпа за да се освежи. Брзо потоа мажот во придружба на редарите на стадионот ги напушти трибините, а Новак доби огромен аплауз од публиката.

Пофалби доби и на социјалните мрежи, а фановите го нарекоа „голем човек“ и „најфиниот тенисер на светот“.

На мечот што се одржа вчера, Новак беше подобар од Соуза и се пласираше во третото коло.

Ќе ви се допадне

Website https://animeflix.nl: Watch Nanocore 3rd Season animeflix Episode 20 animeflix haikyuu

Website https://animebee.to: Watch Kamisama Kiss (Dub) animebee Episode 13 dubbed anime

WCOStream: A Certain Magical Index II: Specials anime episode 2 online free at https://wcostream.cc ben 10 alien force wcostream

Prince of Tennis: National Championship Chapter Episode 13

Sites google: https://sites.google.com/view/animeflixnl/home

Buddypress: https://buddypress.org/members/gogoanimelol/profile/