Ѓоковиќ избегна итна депортација и се избори да остане во Австралија до понеделник

Најдобриот тенисер во светот, Новак Ѓоковиќ успеа да избегне итна депортација и се избори да остане во Австралија до понеделник. Тој беше задржан на аеродромот во Мелбурн пред почетокот на Австралија Опен. Во Мелбурн слета вчера пред полноќ по локално време и потоа со часови беше држан на аеродромот поради погрешно пополнето барање за виза, при што … Продолжи со читање Ѓоковиќ избегна итна депортација и се избори да остане во Австралија до понеделник