Почина легендарниот кошаркарски тренер Душан Ивковиќ

 Еден најдобрите кошаркарски тренери во Европа, Душан Ивковиќ почина утринава во Белград на 77-годишна возраст. „Во 6.50 часот Душан почина од како последиците на присуство на вода во белите дробови и херпес„, изјавил Горан Калиниќ, првиот човек на Раднички од Белград каде Ивковиќ долго време бил тренер. Во својата богата кариера, Душан Ивковиќ водеше повеќе клубови, два … Продолжи со читање Почина легендарниот кошаркарски тренер Душан Ивковиќ