Прва победа на македонските фудбалерки во квалификациите за Светското првенство

Женската фудбалска репрезентација на Македонија ја оствари првата победа во квалификациите за Светското првенство, што ќе се игра во 2023 година во Австралија и Нов Зеланд. Македонските фудбалерки ја победија Летонија на гости со резултат 4-1. Првиот гол за македонската репрезентација го даде Рочи во 9. минута, а на 2-0 зголеми капитенот Наташа Андонова од … Продолжи со читање Прва победа на македонските фудбалерки во квалификациите за Светското првенство