(Видео) Фудбалерот на Данска, Кристијан Ериксен колабираше на теренот, докторите го оживуваат, соиграчите во паника

Фудбалерот на Данска, Кристијан Ериксен (29) колабираше за време на првиот натпревар против Финска на Европското првенство. Играчот на Интер падна на теренот по што … Продолжи со читање (Видео) Фудбалерот на Данска, Кристијан Ериксен колабираше на теренот, докторите го оживуваат, соиграчите во паника