Бали Бег -заводник во хит серијата „Карасевда“

By

Популарниот турски актер Бурак Озџивит, познат како Бали Бег од “Величествениот” и Ќамран од “Дневникот на Фериде”, се враќа на малите екрани. На Сител телевизија наскоро ќе започне да се прикажува турската хит серија „Карасевда“ со Бурак во главна улога. Станува збор за модерна и возбудлива љубовна драма. Заведување, љубов, тага , солзи по саканата Нихан  беше доволно оваа серија да биде хит во Турција.

 

Ќе ви се допадне