ЌУМРАМ

Англичанец ја накитил куќата со бомби, па за малку ќе го кренел целото село во воздух

Англичанец ја накитил куќата со бомби за кои мислел дека не работат, па за малку ќе го кренел целото село во воздух, пишува „Метро“. Инцидентот …

Англичанец ја накитил куќата со бомби, па за малку ќе го кренел целото село во воздух Прочитај повеќе »

(Видео) Полицаец брка гол маж на улиците на Буенос Аирес

Видео од полицаец кој брка гол маж низ улиците на Буенос Аирес стана хит. Мажот е под влијание на наркотици и направи колапс во сообраќајот …

(Видео) Полицаец брка гол маж на улиците на Буенос Аирес Прочитај повеќе »

(Видео) Фудбалерот Хулк даде гол и ослабе шест килогами

Бразилскиот фудбалер Хулк по еден натпревар ослабе шест килограми. Играчот на Атлетико Минеиро, пред мечот на гости против Томбенсе, застанал на вага и таа покажувала 97,6 …

(Видео) Фудбалерот Хулк даде гол и ослабе шест килогами Прочитај повеќе »

Берлускони им ветил на фудбалерите на Монца автобус со проститутки ако го победат Јувентус, од клубот бараат да си го одржи зборот

Претседателот на италијанскиот фудбалски клуб Монца, Силвио Берлускони на фудбалерите им вети дека ќе им прати автобус полн со проститутки ако го победат Јувентус. Монца …

Берлускони им ветил на фудбалерите на Монца автобус со проститутки ако го победат Јувентус, од клубот бараат да си го одржи зборот Прочитај повеќе »

Германец заборавил дека оставил плик со 19.000 евра на кровот од автомобилот, му текнало откако тргнал да вози

Шеесетгодишен Германец од Ротенбург, го заборавил пликото со пари на кровот од автомобилот. Кога тргнал да вози сватил што направил па одма пријавил дека изгубил …

Германец заборавил дека оставил плик со 19.000 евра на кровот од автомобилот, му текнало откако тргнал да вози Прочитај повеќе »

(Видео) Кучиња го имитираат газдата што си го повреди прстот, видеото насмеа над 13 милиони луѓе

Видеото со две кучиња хаска и самојед како го имитираат газдата стана популарно на Тик ток и насмеа повеќе од 13 милиони луѓе. Момчето го …

(Видео) Кучиња го имитираат газдата што си го повреди прстот, видеото насмеа над 13 милиони луѓе Прочитај повеќе »

(Фото) Пратеник се соблече на говорница

Пратеникот Антонио Гарсија од Мексико, се соблече гол додека зборуваше на говорница. Неговиот говор остана забележан како историски, кога на колегите им зборуваше како го …

(Фото) Пратеник се соблече на говорница Прочитај повеќе »

Фудбалер ѝ ги фрли работите на девојката низ прозорецот, па видеото го објави на „Твитер“

Фудбалерот Грег Халфорд, кој игра за англискиот Хаштаг Јунајтед, објави видео на кое ѝ ги фрла преку прозор работите на својата девојка од нивната заедничка куќа. Наводно …

Фудбалер ѝ ги фрли работите на девојката низ прозорецот, па видеото го објави на „Твитер“ Прочитај повеќе »

Двојник на Меси успеал да легне 23 девојки

Иранецот Реза Парастеш, кој изгледа многу слично како фудбалерот на ПСЖ, Лионел Меси, е обвинет за заведување девојки, објави „Антена 3“. Според извештаите во медиумите, …

Двојник на Меси успеал да легне 23 девојки Прочитај повеќе »

(Видео) Момчиња се туркаа и влечеа кој да го фати крстот во Крива Паланка

Околу 30-тина учесници од Крива Паланка во фрлањето на крстот по повод празникот Богојавление – Водици се влечеле и туркале за крстот, додека свештените лица …

(Видео) Момчиња се туркаа и влечеа кој да го фати крстот во Крива Паланка Прочитај повеќе »

Во Швајцарија забрането е да се пушта вода од казанчето по 22 часот

Во Швајцарија постои бизарно правило, според кое ако вршите нужда во тоалет среде ноќ, не смеете да пуштате вода.  Ова правило важи за изнајмен стан …

Во Швајцарија забрането е да се пушта вода од казанчето по 22 часот Прочитај повеќе »

(Видео) Ѓоковиќ го имитира Меси како се расправа со фудбалерите на Светското

Новак Ѓоковиќ покажа дека е во одлична форма по освоениот турнир во Аделејд. Пред Австралијан опен тенисерот се забавуваше во вежабална каде го снимија како …

(Видео) Ѓоковиќ го имитира Меси како се расправа со фудбалерите на Светското Прочитај повеќе »

(Видеа) Реакцијата на таткото кога го дозна полот на бебето е хит на „Тик-ток“, има 27 милиони прегледи

Откривањето на полот на бебето стана популарно низ светот, особено реакциите на идните татковци. Една од тие снимки стана хит на „Тик ток“, а видеото …

(Видеа) Реакцијата на таткото кога го дозна полот на бебето е хит на „Тик-ток“, има 27 милиони прегледи Прочитај повеќе »

(Видео) Во Бразил постои село во кое живеат само жени и кои бараат ергени за мажење

Во селото Новиа де Кордеиро во јужниот дел на Бразил живеат само жени. Ги има околу 600 и сите се на возраст меѓу 20 и …

(Видео) Во Бразил постои село во кое живеат само жени и кои бараат ергени за мажење Прочитај повеќе »

(Видео) Лука Дончиќ заврши во публика на натпреварот со Клиперси

Кошаркарот на Далас, Лука Дончиќ на мечот против Далас за момент заврши во публиката откако се обиде да стигне до топката за неговиот тим остане …

(Видео) Лука Дончиќ заврши во публика на натпреварот со Клиперси Прочитај повеќе »

(Видео) Бекам скокаше преку ограда да избега од фановите на првиот натпревар на син му Ромео

Легендарниот фудбалер Дејвид Бекам маскиран дојде да го гледа првиот натпревар на син му Ромеа за Брентфорд. Иако беше маскиран, фановите го препознаа и сакаа …

(Видео) Бекам скокаше преку ограда да избега од фановите на првиот натпревар на син му Ромео Прочитај повеќе »

Пијан Британец си го променил името во Селин Дион

Млад човек од Велика Британија се опил и го сменил името во Селин Дион. 30-годишникот Томас Дод е голем обожавател на канадската пејачка. Тој вели …

Пијан Британец си го променил името во Селин Дион Прочитај повеќе »