ЏЕТ СЕТ

Лијам Хемсворт ја изневерил Мајли Сајрус со 14 жени, една од нив е Џенифер Лоренс, пишува „Дејли мејл“

Глумецот Лиам Хемсворт ја изневерил бившата Мајли Сајрус со 14 девојки. Меѓу нив била и Џенифер Лоренс, пренесе „Дејли Мејл“. По гласините за аферата, глумицата …

Лијам Хемсворт ја изневерил Мајли Сајрус со 14 жени, една од нив е Џенифер Лоренс, пишува „Дејли мејл“ Прочитај повеќе »

Род Стјуарт се јави во емисија во живо и ја критикува британската влада за хаосот во здравствениот систем

Британскиот рок-пејач Род Стјуарт се јави во емисија во живо на „Скај њуз“ за да ја критикува владата. Зборуваше за состојбата во здравствениот систем во …

Род Стјуарт се јави во емисија во живо и ја критикува британската влада за хаосот во здравствениот систем Прочитај повеќе »

Џон Леџенд сподели прва фотографија со ќерката Ести: нашата нова љубов

Пејачот Џон Леџенд првпат објави фотографија со неговата ќерка Ести Максин Стивенс. Пејачот и неговата сопруга Криси Тајген (37) овој месец ја добија Ести. „Нашата …

Џон Леџенд сподели прва фотографија со ќерката Ести: нашата нова љубов Прочитај повеќе »

Трамп по две години доби дозвола да се врати на Фејсбук и Инстаграм

Поранешниот американски претседател Доналд Трамп по две години доби дозвола да се врати на Фејсбук и Инстаграм, од кои беше блокиран поради инвазијата на неговите …

Трамп по две години доби дозвола да се врати на Фејсбук и Инстаграм Прочитај повеќе »

(Фото) Пластичните операции ѝ го уништија лицето на Лара Флин Бојл

Ѕвездата на серијата „Твин пикс“, Лара Флин Бојл, повторно направи пластична операција, која дополнително ѝ го уништи лицето, пишува „Дејли меил“. Според нив, таа го оперирала …

(Фото) Пластичните операции ѝ го уништија лицето на Лара Флин Бојл Прочитај повеќе »

Откога Шакира го исплука во песна, Пике објави прво фото со Клара на „Инстаграм“

Шпанскиот фудбалер Жерар Пике и официјално потврди дека е во врска со Клара Чиа Марти и објави нивна заедничка слика на неговиот инстаграм-профил. Пике и …

Откога Шакира го исплука во песна, Пике објави прво фото со Клара на „Инстаграм“ Прочитај повеќе »

Алиша Кис во бикини го прослави 42. роденден

Алиша Кис прослави 42. роденден и го одбележа со објавување видео на Инстаграм во кое сподели среќни моменти од приватниот и професионалниот живот. Пејачката роденденот …

Алиша Кис во бикини го прослави 42. роденден Прочитај повеќе »

Глумци застанаа зад дванаесетгодишно девојче, кое беше номинирано за „Златна малина“

Дванаесетгодишната Рајан Кира Армстронг е номинрана за „Златна малина“, за улогата во филмот Firestarter. Филмот е адаптација на романот на Стефан Кинг од 1980 година, …

Глумци застанаа зад дванаесетгодишно девојче, кое беше номинирано за „Златна малина“ Прочитај повеќе »

Бившата на Роналдо објави стари фотографии од Георгина за да покаже дека правела естетски операции за да личи на Кардашјан

Бившата девојка на Кристијано Роналдо Нереида Гаљардо објавила фотографии од сегашната партнерка на фудбалерот за да покаже дека направила естетски операции за да изгледа како …

Бившата на Роналдо објави стари фотографии од Георгина за да покаже дека правела естетски операции за да личи на Кардашјан Прочитај повеќе »

Џереми Ренер си го спасил внукот пред да го прегази чистачот за снег

Џереми Ренер си го спасил внукот пред тој да биде прегазен од чистачот за снег, пренесе Page Six. Ренер во последен момент го тргнал детето …

Џереми Ренер си го спасил внукот пред да го прегази чистачот за снег Прочитај повеќе »

Глумецот Шемар Мур од серијата СВАТ стана татко

Глумецот Шемар Мур познат од сериите „СВАТ“ и „Злосторнички умови“ стана татко. Во средата објави дека со девојка му Џесири Дижон добиле девојче. „Веќе и …

Глумецот Шемар Мур од серијата СВАТ стана татко Прочитај повеќе »

Марго Роби откри дека Макс Ајронс најдобро се бакнува од сите актери со кои глумела

Актерката Марго Роби откри дека најдобар бакнеж од актерите со кои била на филмски сет имала со актерот од филмот „Терминал“. „Најдобар бакнувач е Макс …

Марго Роби откри дека Макс Ајронс најдобро се бакнува од сите актери со кои глумела Прочитај повеќе »

Ѕвездата на „Бриџертон“, Реџе-Жан Пејџ, прогласен за најзгоден маж на светот

Ѕвездата на „Брицертон“, Реџе-Жан-Пејџ избран е за најубав маж на светот, според научното истражување Златен сооднос. 34-годишниот Британец преку ноќ стана сензација. Тоа се случи …

Ѕвездата на „Бриџертон“, Реџе-Жан Пејџ, прогласен за најзгоден маж на светот Прочитај повеќе »

Загрижени фанови ѝ викнале полиција на Бритни дома да ја проверат дали е добро

Откако го избриша профилот на „Инстаграм“, Бритни Спирс ги исплаши фановите кои и викнале полиција дома за да ја проверат дали е добро. Ова не …

Загрижени фанови ѝ викнале полиција на Бритни дома да ја проверат дали е добро Прочитај повеќе »

Го обвинија дека ја изневерил и новата девојка, па Пике ги замолча со фотографија со Клара

Фановите го обвинија Џерард Пике дека по Шакира ја изневерил и новата девојка, младата студентка Клара Чио Марти. Прв кој зборуваше за аферата е шпанскиот …

Го обвинија дека ја изневерил и новата девојка, па Пике ги замолча со фотографија со Клара Прочитај повеќе »

(Видео) Роџер Федерер ужива во пензионерските денови и скија на Алпите

Швајцарскиот тенисер Роџер Федерер е на зимување на Алпите. Откако тенисерот не можеше да се врати и професионално да продолжи да се занимава со тенисот …

(Видео) Роџер Федерер ужива во пензионерските денови и скија на Алпите Прочитај повеќе »

(Видео) Снимени мајката на Пике и Шакира, видеото ги разочара фановите

Мајката на Џерард Пике, Монтсерат Бернабеу и Шакира се снимени на улица, а фудбалерот стои мирно на страна. Видеото кое било направено додека беа заедно …

(Видео) Снимени мајката на Пике и Шакира, видеото ги разочара фановите Прочитај повеќе »

Од голотија и лезбиски сцени Мадона се трансформира во Мајка Богородица

Во новото издание на магазинот Венити Фер посветено на светките икони, легендарната пејачка се трансформираше во Мајка Богородица и на нејзините гради стави срце прободено …

Од голотија и лезбиски сцени Мадона се трансформира во Мајка Богородица Прочитај повеќе »

Жена го обвинува Мајк Тајсон дека ја силувал во лимузина во Њујорк

Боксерскиот шампион во тешка категорија Мајк Тајсон обвинет е за силување на жена во ’90-те години. Тужбата ја поднела жената во судот во Њујорк овој …

Жена го обвинува Мајк Тајсон дека ја силувал во лимузина во Њујорк Прочитај повеќе »

(Видео) Џејми Ли Кертис првпат доби номинација за „Оскар“ по 45 години кариера

Актерката Џејми Ли Кертис првпат е номинирана за Оскар во категоријата најдобра споредна женка улога во филмот „Сè секаде одеднаш“. Џејми на Инстаграм сподели видео …

(Видео) Џејми Ли Кертис првпат доби номинација за „Оскар“ по 45 години кариера Прочитај повеќе »

Scroll to Top