ТОП

post-image СПОРТ ТOП

ФФМ го промовираше селекторот на репрезентацијата Благоја Милевски

Фудбалската федерација на Македонија денес го претстави новиот селектор на А-репрезентацијата, Благоја Милевски. Популарниот Боби ќе го води репрезентацијата до 2024 година. Претседателот на ФФМ, Муамед...
Прочитај повеќе
post-image ТOП ЏЕТ СЕТ

(Видео) Додека познатиот рапер Др. Дре ужива во своите милиони, ќерка му живее на улица и моли за помош

Ќерката на познатиот музичар, раперот Др. Дре, Ла Тања (38), вели дека додека татко ѝ ужива во своето богатство, таа е бездомник, живее на...
Прочитај повеќе
Load More

ТВ ИНТЕРВЈУ

Роберт Билбилов: И покрај разделбата, со Ана научивме да функционираме како родители на нашето дете

И покрај разделбата, Катерина има посебно место во мојот живот, искрено со Павле Камилоски

Сам си ги пеглам кошулите оти мајка ми така ме научи, искрено со Петре Шилегов

Васил Гарванлиев: Се плашев јавно да кажам дека сум геј, но по сите закани ја кажав мојата приказна

Нора Шаќири-Марковиќ: Јас и Марко се сакаме и не гледам кому треба да се правдам дали детето ќе го крстам или ќе го обрежам

„Не ми беше лесно да ја задржам сопругата“, искрено со Дејан Лилиќ

„Татко ми не ми дозволи да станам пилот, па почнав да играм фудбал“ – искрeно со сeлекторот Игор Ангеловски

„Се вљубив на плоштадот на прославата за независноста и еве нè 30 години во брак“: искрено со Дарко Димитров

Милчо Манчевски: Си заминав од Холивуд, а поради Мик Џегер, сакав да се пензионирам

Тања Кочовска: Чистев скали за да преживеам како самохрана мајка

„Влатко ме сакаше и покрај предрасудите за нашиот брак“: 30 години „Силви бенд“

„Се заљубив на час по математика, а сега со сопругата уживаме во доброто вино“, искрено со актерот Игор Ангелов

„Малку фалеше да бидам со Џенифер Лопез“ – Алек Наумовски 30 години дел од модната сцена 

„Додека работев во слаткарницата, научив да се смеам и кога не ми е денот“, искрено со Талат од „Преспав“

„Со голотија и гаќички стигнав до Холивуд“ – Златко Јовановски за успехот во светската мода

„Плачев да не ја повредам ќерката“ – Сара Мејс за мајчинството и семејството

„Имам нова љубов и среќен сум“ – искрено со Перо Антиќ

Елена Ристеска: Грев е што солзите за покојниот татко ми ги искористија за лајкови

Од приказната за која мадам се црвените рози, преку култното кафуле Манда, до внукот кој сака да глуми – Три генерации Маниќ

„Фрајле“: По концертот во авион на 10 илјади метри, си фативме дечковци од Македонија

„Фолиравме со бендот дека ‘442 до Београда’ е песна и за Скопје“ – со Бајага пред славеничкиот концерт

Среде пандемијата ми се исполни сонот: Пијанистката Дани Жоговска примена на престижниот факултет за музика во Германија

„Жените се бирале на плажа, јас мојата ја запознав на базен“, со Симон Трпчески зад пијаното

Искрено со Тамара: Нема да си простам што ја згрешив химната, ама мене образот ми е чист

Кристина Димитријевска: По разводот, јас сум и мајка и татко на мојот син

„Кога луѓе умираат од корона невкусно е јас да излезам со парче облека од 500 евра“, Александар Ношпал ѝ се врати на модата

„Наместо во македонска црква, завршив во затвор“, искрено со Џамбо Агушев

Елена Велевска: Разводот во нашиот случај беше спас за сите

Преслава од „Преспав“ запеа сред интервју: Во кафеана нарачувам само македонски песни

„Плачевме кога ја побарав за жена“, љубовната приказна на Елена и Гуте од „Гранд“

„Убаво е во Австралија, ама мојот живот е тука“, искрено со Васко Тодоров

(Видео) „Секој развод е тежок, ама откако ставив крај на бракот сум посреќна“, искрено со дизајнерката Тања Кокев

„Грашо ми одеше на нерви“, ексклузивно интервју со Данијела Мартиновиќ

Роберт Билбилов: И покрај разделбата, со Ана научивме да функционираме како родители на нашето дете

И покрај разделбата, Катерина има посебно место во мојот живот, искрено со Павле Камилоски

Сам си ги пеглам кошулите оти мајка ми така ме научи, искрено со Петре Шилегов

Васил Гарванлиев: Се плашев јавно да кажам дека сум геј, но по сите закани ја кажав мојата приказна

Нора Шаќири-Марковиќ: Јас и Марко се сакаме и не гледам кому треба да се правдам дали детето ќе го крстам или ќе го обрежам

„Не ми беше лесно да ја задржам сопругата“, искрено со Дејан Лилиќ

„Татко ми не ми дозволи да станам пилот, па почнав да играм фудбал“ – искрeно со сeлекторот Игор Ангеловски

„Се вљубив на плоштадот на прославата за независноста и еве нè 30 години во брак“: искрено со Дарко Димитров

Милчо Манчевски: Си заминав од Холивуд, а поради Мик Џегер, сакав да се пензионирам

Тања Кочовска: Чистев скали за да преживеам како самохрана мајка

„Влатко ме сакаше и покрај предрасудите за нашиот брак“: 30 години „Силви бенд“

„Се заљубив на час по математика, а сега со сопругата уживаме во доброто вино“, искрено со актерот Игор Ангелов

„Малку фалеше да бидам со Џенифер Лопез“ – Алек Наумовски 30 години дел од модната сцена 

„Додека работев во слаткарницата, научив да се смеам и кога не ми е денот“, искрено со Талат од „Преспав“

„Со голотија и гаќички стигнав до Холивуд“ – Златко Јовановски за успехот во светската мода

„Плачев да не ја повредам ќерката“ – Сара Мејс за мајчинството и семејството

„Имам нова љубов и среќен сум“ – искрено со Перо Антиќ

Елена Ристеска: Грев е што солзите за покојниот татко ми ги искористија за лајкови

Од приказната за која мадам се црвените рози, преку култното кафуле Манда, до внукот кој сака да глуми – Три генерации Маниќ

„Фрајле“: По концертот во авион на 10 илјади метри, си фативме дечковци од Македонија

„Фолиравме со бендот дека ‘442 до Београда’ е песна и за Скопје“ – со Бајага пред славеничкиот концерт

Среде пандемијата ми се исполни сонот: Пијанистката Дани Жоговска примена на престижниот факултет за музика во Германија

„Жените се бирале на плажа, јас мојата ја запознав на базен“, со Симон Трпчески зад пијаното

Искрено со Тамара: Нема да си простам што ја згрешив химната, ама мене образот ми е чист

Кристина Димитријевска: По разводот, јас сум и мајка и татко на мојот син

„Кога луѓе умираат од корона невкусно е јас да излезам со парче облека од 500 евра“, Александар Ношпал ѝ се врати на модата

„Наместо во македонска црква, завршив во затвор“, искрено со Џамбо Агушев

Елена Велевска: Разводот во нашиот случај беше спас за сите

Преслава од „Преспав“ запеа сред интервју: Во кафеана нарачувам само македонски песни

„Плачевме кога ја побарав за жена“, љубовната приказна на Елена и Гуте од „Гранд“

„Убаво е во Австралија, ама мојот живот е тука“, искрено со Васко Тодоров

(Видео) „Секој развод е тежок, ама откако ставив крај на бракот сум посреќна“, искрено со дизајнерката Тања Кокев

„Грашо ми одеше на нерви“, ексклузивно интервју со Данијела Мартиновиќ

НАШИ ФАЦИ

post-image НАШИ ФАЦИ

Се радуваме на дружбата со македонската публика, Влатко Стефановски трио вечерва ќе свират под отворено небо на Антички

Македонскиот гитарист Влатко Стефановски вечерва ќе свири во Античкиот Театар во Охрид. По успешната мини турнеја во Хрватска и Словенија, македонската публика ќе има...
Прочитај повеќе

ЏЕТ СЕТ

post-image ЏЕТ СЕТ

Принцот Хари ќе ја носи Меган на интимно бегство за нејзиниот 40. роденден

Денес, војвотката од Сасекс, Меган Маркл, го слави својот 40. роденден, што предизвика многубројни шпекулации во медиумите како таа и нејзиниот сопруг, принцот Хари,...
Прочитај повеќе

ЃУТУРЕ

post-image ЃУТУРЕ

Сите познати турски глумци се вклучија во гасењето пожари кои ја зафатија Турција

Најпопуларните турски актери се приклучија во гаснење на шумските пожари кои ја зафатија Турција. Меѓу нив се Мелиса Асли Памук, Памир Пекин и Ибрахим...
Прочитај повеќе
post-image ЃУТУРЕ

Изморени пожарникари во близина на Делчево земаат оддишка по 14 часа борба со огнот

По четрнаесет часа непрекинато гаснење на пожарот, тројца пожарникари од Струмица земаат оддишка пред новите битки со огнената стихија. Фотографијата ја направи Арбнора Мемети...
Прочитај повеќе

ЗАГОВОР

post-image ЗАГОВОР

Сезоната на пожари ќе трае со недели, научниците во страв од топење на пермафростот во Сибир

Летните шумски пожари веќе предизвикаа рекордно емитување на CO2 во рускиот сибирски регион Јакутија, а сезоната на пожари ќе потрае со недели, објавија во...
Прочитај повеќе
post-image ЗАГОВОР

(Видео) Мистериозен симбол на маицата на Макрон, дали францускиот претседател е дел од некакво тајно друштво?

Обраќањето на францускиот претседател, Емануел Макрон, за значењето на вакцините против коронавирусот, беше засенето од дизајнот на неговата маица. Дали е во прашање птица,...
Прочитај повеќе

ИЉАЧ

ЛЕПОТА

ХРАНА

ЌУМРАМ

post-image ЌУМРАМ

Љубовна драма во општина Карпош заврши со отказ на двајца вработени

Во општина Карпош, вчера, по претходна расправија, вработен бил нападнат со остар предмет по што интервенирала и полицијата. Причината наводно бил љубовен триаголник по...
Прочитај повеќе

СПОРТ

post-image СПОРТ

Мојот сон стана реалност, испишавме историја за каратето, Пулексенија Јованоска деветта на Игрите во Токио

Македонската претставничка во карате, Пулексенија Јованоска, утринава го освои деветтото место на Олимписките игри во Токио во дисциплината кати. Таа испиша историја во македонското карате...
Прочитај повеќе

ТОП

post-image СПОРТ ТOП

ФФМ го промовираше селекторот на репрезентацијата Благоја Милевски

Фудбалската федерација на Македонија денес го претстави новиот селектор на А-репрезентацијата, Благоја Милевски. Популарниот Боби ќе го води репрезентацијата до 2024 година. Претседателот на ФФМ, Муамед...
Прочитај повеќе
Load More
post-image НАШИ ФАЦИ

Се радуваме на дружбата со македонската публика, Влатко Стефановски трио вечерва ќе свират под отворено небо на Антички

Македонскиот гитарист Влатко Стефановски вечерва ќе свири во Античкиот Театар во Охрид. По успешната мини турнеја во Хрватска и Словенија, македонската публика ќе има...
Прочитај повеќе
post-image БАЛКАНКАН

Поранешните девојки на Биковиќ се здружија против него, тој им одговори дека со причина се бивши

Поранешните девојки на српскиот актерот Милош Биковиќ одлучија да проговорат за тоа каков бил нивниот однос со него, изнесувајќи скандалозни обвинувања спрема актерот. Најпрво...
Прочитај повеќе
post-image БАЛКАНКАН

(Видео) Ајвар, сирење и ракија и ќе дојде целата чаршија: „Дубиоза колектив“ со специјален перформанс ја кани публиката во Дојран

Популарната босанска група „Дубиоза колектив“ ќе настапи на „Д-фестивал“, кој ќе се одржи на 13 и 14 август во Дојран. По тој повод групата...
Прочитај повеќе
post-image ЏЕТ СЕТ

Принцот Хари ќе ја носи Меган на интимно бегство за нејзиниот 40. роденден

Денес, војвотката од Сасекс, Меган Маркл, го слави својот 40. роденден, што предизвика многубројни шпекулации во медиумите како таа и нејзиниот сопруг, принцот Хари,...
Прочитај повеќе
post-image ЃУТУРЕ

Сите познати турски глумци се вклучија во гасењето пожари кои ја зафатија Турција

Најпопуларните турски актери се приклучија во гаснење на шумските пожари кои ја зафатија Турција. Меѓу нив се Мелиса Асли Памук, Памир Пекин и Ибрахим...
Прочитај повеќе
post-image ЗАГОВОР

Сезоната на пожари ќе трае со недели, научниците во страв од топење на пермафростот во Сибир

Летните шумски пожари веќе предизвикаа рекордно емитување на CO2 во рускиот сибирски регион Јакутија, а сезоната на пожари ќе потрае со недели, објавија во...
Прочитај повеќе
post-image ЗАГОВОР

(Видео) Мистериозен симбол на маицата на Макрон, дали францускиот претседател е дел од некакво тајно друштво?

Обраќањето на францускиот претседател, Емануел Макрон, за значењето на вакцините против коронавирусот, беше засенето од дизајнот на неговата маица. Дали е во прашање птица,...
Прочитај повеќе
post-image СПОРТ

Мојот сон стана реалност, испишавме историја за каратето, Пулексенија Јованоска деветта на Игрите во Токио

Македонската претставничка во карате, Пулексенија Јованоска, утринава го освои деветтото место на Олимписките игри во Токио во дисциплината кати. Таа испиша историја во македонското карате...
Прочитај повеќе

AniWatch dubbed anime: Kuro Gal ni Natta kara Shinyuu to shitemita. Episode 1

KissAnime kissanime beastars: Attack on Titan Final Season (Dub) (https://kissanimeonline.com/m/9BJD) Episode 13