ТОП

post-image ЃУТУРЕ ТOП

Кралицата ја откажала посетата во Ирска и ноќта ја минала во болница

Британската кралица Елизабета ноќта во средата кон четвртокот ја минала во болница поради медицински испитувања. Во средата го откажа службениот парт во Северна Ирска,...
Прочитај повеќе
post-image ЃУТУРЕ ТOП

Хороскоп за 22 октомври: Раковите имаат напредок во врската, јарците се одлучни да ги остварат плановите

ОВЕН Може да очекувате сѐ повеќе и повеќе интерес за нови технологии. Нешто што неодамна ви изгледаше многу далечно, сега е достапно и реално. Секако...
Прочитај повеќе
Load More

ТВ ИНТЕРВЈУ

Детето што сакавме да го посвоиме со мајка ми никогаш не стигна во Македонија: Кристина Арнаудова за почетоците на својата хуманитарна мисија

Го избрав потешкиот пат за да имам дете: искрено со српската глумица Катарина Радивојевиќ

Заслуживме макар и мал пречек на аеродромот, ама никој не дојде: Џани Алиоски за фудбалот и приватниот живот

Да не беше партијата немаше да се оженам со Ивана – приватно со градоначалникот Филип Темелковски

Саша Богдановиќ: Една година љубов беше доволно да сфатиме со Јелена дека ќе нѐ биде за брак

Роберт Билбилов: И покрај разделбата, со Ана научивме да функционираме како родители на нашето дете

И покрај разделбата, Катерина има посебно место во мојот живот, искрено со Павле Камилоски

Сам си ги пеглам кошулите оти мајка ми така ме научи, искрено со Петре Шилегов

Васил Гарванлиев: Се плашев јавно да кажам дека сум геј, но по сите закани ја кажав мојата приказна

Нора Шаќири-Марковиќ: Јас и Марко се сакаме и не гледам кому треба да се правдам дали детето ќе го крстам или ќе го обрежам

„Не ми беше лесно да ја задржам сопругата“, искрено со Дејан Лилиќ

„Татко ми не ми дозволи да станам пилот, па почнав да играм фудбал“ – искрeно со сeлекторот Игор Ангеловски

„Се вљубив на плоштадот на прославата за независноста и еве нè 30 години во брак“: искрено со Дарко Димитров

Милчо Манчевски: Си заминав од Холивуд, а поради Мик Џегер, сакав да се пензионирам

Тања Кочовска: Чистев скали за да преживеам како самохрана мајка

„Влатко ме сакаше и покрај предрасудите за нашиот брак“: 30 години „Силви бенд“

„Се заљубив на час по математика, а сега со сопругата уживаме во доброто вино“, искрено со актерот Игор Ангелов

„Малку фалеше да бидам со Џенифер Лопез“ – Алек Наумовски 30 години дел од модната сцена 

„Додека работев во слаткарницата, научив да се смеам и кога не ми е денот“, искрено со Талат од „Преспав“

„Со голотија и гаќички стигнав до Холивуд“ – Златко Јовановски за успехот во светската мода

„Плачев да не ја повредам ќерката“ – Сара Мејс за мајчинството и семејството

„Имам нова љубов и среќен сум“ – искрено со Перо Антиќ

Елена Ристеска: Грев е што солзите за покојниот татко ми ги искористија за лајкови

Од приказната за која мадам се црвените рози, преку култното кафуле Манда, до внукот кој сака да глуми – Три генерации Маниќ

„Фрајле“: По концертот во авион на 10 илјади метри, си фативме дечковци од Македонија

„Фолиравме со бендот дека ‘442 до Београда’ е песна и за Скопје“ – со Бајага пред славеничкиот концерт

Среде пандемијата ми се исполни сонот: Пијанистката Дани Жоговска примена на престижниот факултет за музика во Германија

„Жените се бирале на плажа, јас мојата ја запознав на базен“, со Симон Трпчески зад пијаното

Искрено со Тамара: Нема да си простам што ја згрешив химната, ама мене образот ми е чист

Кристина Димитријевска: По разводот, јас сум и мајка и татко на мојот син

„Кога луѓе умираат од корона невкусно е јас да излезам со парче облека од 500 евра“, Александар Ношпал ѝ се врати на модата

„Наместо во македонска црква, завршив во затвор“, искрено со Џамбо Агушев

Елена Велевска: Разводот во нашиот случај беше спас за сите

Преслава од „Преспав“ запеа сред интервју: Во кафеана нарачувам само македонски песни

„Плачевме кога ја побарав за жена“, љубовната приказна на Елена и Гуте од „Гранд“

„Убаво е во Австралија, ама мојот живот е тука“, искрено со Васко Тодоров

(Видео) „Секој развод е тежок, ама откако ставив крај на бракот сум посреќна“, искрено со дизајнерката Тања Кокев

„Грашо ми одеше на нерви“, ексклузивно интервју со Данијела Мартиновиќ

Детето што сакавме да го посвоиме со мајка ми никогаш не стигна во Македонија: Кристина Арнаудова за почетоците на својата хуманитарна мисија

Го избрав потешкиот пат за да имам дете: искрено со српската глумица Катарина Радивојевиќ

Заслуживме макар и мал пречек на аеродромот, ама никој не дојде: Џани Алиоски за фудбалот и приватниот живот

Да не беше партијата немаше да се оженам со Ивана – приватно со градоначалникот Филип Темелковски

Саша Богдановиќ: Една година љубов беше доволно да сфатиме со Јелена дека ќе нѐ биде за брак

Роберт Билбилов: И покрај разделбата, со Ана научивме да функционираме како родители на нашето дете

И покрај разделбата, Катерина има посебно место во мојот живот, искрено со Павле Камилоски

Сам си ги пеглам кошулите оти мајка ми така ме научи, искрено со Петре Шилегов

Васил Гарванлиев: Се плашев јавно да кажам дека сум геј, но по сите закани ја кажав мојата приказна

Нора Шаќири-Марковиќ: Јас и Марко се сакаме и не гледам кому треба да се правдам дали детето ќе го крстам или ќе го обрежам

„Не ми беше лесно да ја задржам сопругата“, искрено со Дејан Лилиќ

„Татко ми не ми дозволи да станам пилот, па почнав да играм фудбал“ – искрeно со сeлекторот Игор Ангеловски

„Се вљубив на плоштадот на прославата за независноста и еве нè 30 години во брак“: искрено со Дарко Димитров

Милчо Манчевски: Си заминав од Холивуд, а поради Мик Џегер, сакав да се пензионирам

Тања Кочовска: Чистев скали за да преживеам како самохрана мајка

„Влатко ме сакаше и покрај предрасудите за нашиот брак“: 30 години „Силви бенд“

„Се заљубив на час по математика, а сега со сопругата уживаме во доброто вино“, искрено со актерот Игор Ангелов

„Малку фалеше да бидам со Џенифер Лопез“ – Алек Наумовски 30 години дел од модната сцена 

„Додека работев во слаткарницата, научив да се смеам и кога не ми е денот“, искрено со Талат од „Преспав“

„Со голотија и гаќички стигнав до Холивуд“ – Златко Јовановски за успехот во светската мода

„Плачев да не ја повредам ќерката“ – Сара Мејс за мајчинството и семејството

„Имам нова љубов и среќен сум“ – искрено со Перо Антиќ

Елена Ристеска: Грев е што солзите за покојниот татко ми ги искористија за лајкови

Од приказната за која мадам се црвените рози, преку култното кафуле Манда, до внукот кој сака да глуми – Три генерации Маниќ

„Фрајле“: По концертот во авион на 10 илјади метри, си фативме дечковци од Македонија

„Фолиравме со бендот дека ‘442 до Београда’ е песна и за Скопје“ – со Бајага пред славеничкиот концерт

Среде пандемијата ми се исполни сонот: Пијанистката Дани Жоговска примена на престижниот факултет за музика во Германија

„Жените се бирале на плажа, јас мојата ја запознав на базен“, со Симон Трпчески зад пијаното

Искрено со Тамара: Нема да си простам што ја згрешив химната, ама мене образот ми е чист

Кристина Димитријевска: По разводот, јас сум и мајка и татко на мојот син

„Кога луѓе умираат од корона невкусно е јас да излезам со парче облека од 500 евра“, Александар Ношпал ѝ се врати на модата

„Наместо во македонска црква, завршив во затвор“, искрено со Џамбо Агушев

Елена Велевска: Разводот во нашиот случај беше спас за сите

Преслава од „Преспав“ запеа сред интервју: Во кафеана нарачувам само македонски песни

„Плачевме кога ја побарав за жена“, љубовната приказна на Елена и Гуте од „Гранд“

„Убаво е во Австралија, ама мојот живот е тука“, искрено со Васко Тодоров

(Видео) „Секој развод е тежок, ама откако ставив крај на бракот сум посреќна“, искрено со дизајнерката Тања Кокев

„Грашо ми одеше на нерви“, ексклузивно интервју со Данијела Мартиновиќ

НАШИ ФАЦИ

post-image НАШИ ФАЦИ

(Видео) Ракија и „Громе мој“ на Цеца за роденденот на Јелена: актерката наполни 37

Актерката Јелена Јованова денес има роденден. Таа полни 37 години, а на „Инстаграм“ постојано ѝ пристигнуваат честитки, кои таа ги објавува на „сторис“. Освен...
Прочитај повеќе
post-image НАШИ ФАЦИ

(Видео) Павле Камилоски изгоре од Бојана: страст и љубов во новиот спот

Македонскиот изведувач и уметник Павле Камилоски вчера ја промовира новата авторска песна „Универзумот си работи за нас“ со коктел-забава во хотелот „Парк“. За песната...
Прочитај повеќе

ЏЕТ СЕТ

post-image ЏЕТ СЕТ

Анџелина Џоли и Селма Хаек се во изолација, на премиерата на новиот филм биле во контакт со лице заразено со корона

Со Џоли и Хаек во изолација се и нивните колеги од филмот „Етерналс“, Џема Чан и Лорен Ридлоф, и режисерката Кое Жао. Екипата на...
Прочитај повеќе
post-image ЏЕТ СЕТ

(Фото) Алек Болдвин случајно уби снимателка на снимање на филм и го рани режисерот Џоел Соуза

Холивудскиот актер Алек Болдвин случајно ја уби 42-годишната снимателка Халина Хачинс за време на снимањето на вестерн филмот „Рѓа“. Во незгодата ранет беше и...
Прочитај повеќе

ЃУТУРЕ

post-image ЃУТУРЕ ТOП

Кралицата ја откажала посетата во Ирска и ноќта ја минала во болница

Британската кралица Елизабета ноќта во средата кон четвртокот ја минала во болница поради медицински испитувања. Во средата го откажа службениот парт во Северна Ирска,...
Прочитај повеќе
post-image ЃУТУРЕ ТOП

Хороскоп за 22 октомври: Раковите имаат напредок во врската, јарците се одлучни да ги остварат плановите

ОВЕН Може да очекувате сѐ повеќе и повеќе интерес за нови технологии. Нешто што неодамна ви изгледаше многу далечно, сега е достапно и реално. Секако...
Прочитај повеќе

ЗАГОВОР

post-image ЗАГОВОР

Бил Гејтс им испраќал непристојни пораки на е-пошта на колешките додека бил директор во „Мајкрософт“

Еден од најбогатите луѓе во светот и поранешен шеф на компанијата „Мајкрософт“, Бил Гејтс, им испраќал непристојни пораки на е-пошта на своите колешки додека...
Прочитај повеќе
post-image ЗАГОВОР

Поранешен полковник кој пребега во Сеул откри како убивал, шпионирал и произведувал дрога за Ким Џонг-ун

Поранешен полковник Ким Кук-сонг ги откри сите мрачни тајни и работи кои морал да ги прави во името на севернокорејскиот лидер Ким Џонг-ун. Тој е...
Прочитај повеќе

ИЉАЧ

post-image ИЉАЧ

Лук против воспаление на белите дробови, a штити и од габични и бактериски инфекции

Лукот е моќен антибиотик и антиоксиданс, па го штити стомакот од инфекции и болести. Здравствените придобивки од лукот се многубројни. За сите оние кои...
Прочитај повеќе

ЛЕПОТА

post-image ЛЕПОТА

Зошто кожата на вратот, деколтето и рацете е склона кон побрзо стареење

И покрај фактот дека рацете, вратот и деколтето се најочигледните показатели за возраста, многумина не им посветуваат доволно внимание. Структурата на кожата значително варира...
Прочитај повеќе

ХРАНА

ЌУМРАМ

post-image ЌУМРАМ

Можеш да ми го бациш газот, келнер стана херој преку ноќ откако шефот му рекол да работи во слободен ден

Британски келнер стана хит  преку ноќ откако неговата порака до шефот  ја објавија на социјалните мрежи. Неговиот шеф му напишал во 3 часот по...
Прочитај повеќе
post-image ЌУМРАМ

Работите излегоа од контрола и јас сум во Будимпешта: пукна „Твитер“ по вчерашните избори

Вчера, заврши првиот круг од локалните избори во Македонија, а на „Твитер“ не останаа должни. Хуморот на највисоко ниво и овој пат за сметка...
Прочитај повеќе
post-image ЌУМРАМ

Бизарен тест за послугата на кралското семејство: повеќето кандидати паѓаат поради мртва мува

Дури и ако не се работи за директно послужување член на кралското семејство, кандидатите се должни да поминат ригорозни интервјуа, а тука е и...
Прочитај повеќе

СПОРТ

post-image СПОРТ

(Видео) Роналдо прослави гол пред македонското знаме кое се вееше на вчерашниот натпревар во Лига шампиони

Македонско знаме се вееше на стадионот „Олд Трафорд“, на синоќешниот натпревар во Лига шампиони меѓу Манчестер јунајтед и Аталанта. Знамето од Кутлеш се појави...
Прочитај повеќе

ТОП

post-image ЃУТУРЕ ТOП

Кралицата ја откажала посетата во Ирска и ноќта ја минала во болница

Британската кралица Елизабета ноќта во средата кон четвртокот ја минала во болница поради медицински испитувања. Во средата го откажа службениот парт во Северна Ирска,...
Прочитај повеќе
Load More
post-image НАШИ ФАЦИ

(Видео) Ракија и „Громе мој“ на Цеца за роденденот на Јелена: актерката наполни 37

Актерката Јелена Јованова денес има роденден. Таа полни 37 години, а на „Инстаграм“ постојано ѝ пристигнуваат честитки, кои таа ги објавува на „сторис“. Освен...
Прочитај повеќе
post-image НАШИ ФАЦИ

(Видео) Павле Камилоски изгоре од Бојана: страст и љубов во новиот спот

Македонскиот изведувач и уметник Павле Камилоски вчера ја промовира новата авторска песна „Универзумот си работи за нас“ со коктел-забава во хотелот „Парк“. За песната...
Прочитај повеќе
post-image БАЛКАНКАН

(Видео) Џони Деп му го подари тивкиот врабец на Вучиќ, холивудскиот актер го пречекаа илјадници фанови во Белград

Холивудскиот актер Џони Деп пристигна во Белград со приватен авион, каде што го пречекаа многу божаватели. Меѓу нив беа и српскиот претседател Александар Вучиќ...
Прочитај повеќе
post-image ЏЕТ СЕТ

Анџелина Џоли и Селма Хаек се во изолација, на премиерата на новиот филм биле во контакт со лице заразено со корона

Со Џоли и Хаек во изолација се и нивните колеги од филмот „Етерналс“, Џема Чан и Лорен Ридлоф, и режисерката Кое Жао. Екипата на...
Прочитај повеќе
post-image ЗАГОВОР

Бил Гејтс им испраќал непристојни пораки на е-пошта на колешките додека бил директор во „Мајкрософт“

Еден од најбогатите луѓе во светот и поранешен шеф на компанијата „Мајкрософт“, Бил Гејтс, им испраќал непристојни пораки на е-пошта на своите колешки додека...
Прочитај повеќе
post-image ЗАГОВОР

Поранешен полковник кој пребега во Сеул откри како убивал, шпионирал и произведувал дрога за Ким Џонг-ун

Поранешен полковник Ким Кук-сонг ги откри сите мрачни тајни и работи кои морал да ги прави во името на севернокорејскиот лидер Ким Џонг-ун. Тој е...
Прочитај повеќе
post-image ИЉАЧ

Лук против воспаление на белите дробови, a штити и од габични и бактериски инфекции

Лукот е моќен антибиотик и антиоксиданс, па го штити стомакот од инфекции и болести. Здравствените придобивки од лукот се многубројни. За сите оние кои...
Прочитај повеќе
post-image ЌУМРАМ

Можеш да ми го бациш газот, келнер стана херој преку ноќ откако шефот му рекол да работи во слободен ден

Британски келнер стана хит  преку ноќ откако неговата порака до шефот  ја објавија на социјалните мрежи. Неговиот шеф му напишал во 3 часот по...
Прочитај повеќе
post-image ЌУМРАМ

Работите излегоа од контрола и јас сум во Будимпешта: пукна „Твитер“ по вчерашните избори

Вчера, заврши првиот круг од локалните избори во Македонија, а на „Твитер“ не останаа должни. Хуморот на највисоко ниво и овој пат за сметка...
Прочитај повеќе
post-image СПОРТ

(Видео) Роналдо прослави гол пред македонското знаме кое се вееше на вчерашниот натпревар во Лига шампиони

Македонско знаме се вееше на стадионот „Олд Трафорд“, на синоќешниот натпревар во Лига шампиони меѓу Манчестер јунајтед и Аталанта. Знамето од Кутлеш се појави...
Прочитај повеќе

KissAnime: Bleach the Movie: The DiamondDust Rebellion (Dub) anime episode Full online free at https://kissanime.mx darling in the franxx kissanime

WCOStream Watch anime online, English anime online HD

Watch Gee Dor Dor's Space Adventure (Dub) Episode Full

https://animeheaven.pro anime heaven website

Easypropertylistings com: https://easypropertylistings.com.au/support/users/animefreakws/

Methodspace: https://www.methodspace.com/members/gogoanimelol/profile/