СПОРТ

(Видео) Дадоа гол за победа на крајот од натпреварот, па откако судијата им го поништи во следната акција примија и загубија

Спектакуларен натпревар одиграат нисколигашите Хуракан и Баракас во Аргентина. На крајот од натпреварот фудбалерите дадоа два гола од кои едниот беше поништен по грешка на …

(Видео) Дадоа гол за победа на крајот од натпреварот, па откако судијата им го поништи во следната акција примија и загубија Прочитај повеќе »

(Видео) Судијата го прекина натпреварот и ја побара за жена кошаркарката на Будуќност

Резултатот од финалниот натпревар меѓу Подгорица и Будуќност од Женската кошаркарска лига во Црна Гора остана во втор план. Гостинската екипа славеше и го подигна …

(Видео) Судијата го прекина натпреварот и ја побара за жена кошаркарката на Будуќност Прочитај повеќе »

(Видео) Синот на Роналдо даде гол за Манчестер јунајтед и го прослави исто како татко му

Синот на Кристијано Роналдо, Јуниор даде гол за Манчестер Јунајтед и го прослави на ист начин како татко му. Тој играше за англискиот тим до …

(Видео) Синот на Роналдо даде гол за Манчестер јунајтед и го прослави исто како татко му Прочитај повеќе »

Македонија ја пропушти победата со Чешка, мора да победи во Скопје за да игра на Светско

Македонската ракометна репрезентација одигра нерешено со Чешка 24:24 во првиот натпревар од баражот за пласман на СП во Полска и Шведска во 2023 година. Иако …

Македонија ја пропушти победата со Чешка, мора да победи во Скопје за да игра на Светско Прочитај повеќе »

Легендарниот југословенски ски-скокач Примож Улага осуден на затворска казна

Поранешниот југословенски ски-скокач Примож Улага е осуден на затворска казна од 23 месеци и условна казна од три години, откако беше потврдено дека зел мито …

Легендарниот југословенски ски-скокач Примож Улага осуден на затворска казна Прочитај повеќе »

Првин го исфрлија од Формула 1, а сега полицијата му заплени и 120.000.000 евра, нови проблеми за Русинот Никита Мазепин

Откако го исфрлија од Формула 1 натпреварувањето, сега италијанската полиција на Русинот Никита Мазепин му заплени 120.000.000 евра. Италијанците во понеделникот му го запленија целиот имот …

Првин го исфрлија од Формула 1, а сега полицијата му заплени и 120.000.000 евра, нови проблеми за Русинот Никита Мазепин Прочитај повеќе »

(Видео) Бивш фудбалер на Реал Мадрид е во критична состојба по страшна сообраќајна несреќа

Поранешниот фудбалер на Реал Мадрид, Фреди Ринкон, се наоѓа во тешка здравствена состојба откако доживеа сообраќајна несреќа. Тој со автомобилот во кој имало уште четири …

(Видео) Бивш фудбалер на Реал Мадрид е во критична состојба по страшна сообраќајна несреќа Прочитај повеќе »

Босански тренер би можел третпат да добие отказ пред Светското првенство

Вахид Халилхоџиќ би можел да се соочи по третпат со отказ уште пред почетокот на Светското првенство. Тој досега успеа со четири различни репрезентации да …

Босански тренер би можел третпат да добие отказ пред Светското првенство Прочитај повеќе »

На Ибрахимовиќ мечот со Болоња би можел да му биде последен во кариерата

Натпреварот со Болоња кој Милан го играше во претходното коло во Серија А, би можел да му биде последен во кариерата на Златан Ибрахимовиќ. Медиумите …

На Ибрахимовиќ мечот со Болоња би можел да му биде последен во кариерата Прочитај повеќе »

Изминатите месеци беа многу тешки за мене, призна Ѓоковиќ пред враќањето на терените

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ призна дека многу тешко го доживеал отсуството од турнирите бидејќи не сака да се вакцинира против ковид-19, но вели дека сега …

Изминатите месеци беа многу тешки за мене, призна Ѓоковиќ пред враќањето на терените Прочитај повеќе »

Никој не може да ме запре, рече Александар Волкановски откако го победи Чан Сунг Јунг и ја одбрани титулата во УФЦ

Австралискиот борец со македонско потекло Александар Волкановски (33) испиша историја во УФЦ, откако го совлада Кореецот Чан Сунг Јунг, уште попознат како „корејско зомби“. Тој …

Никој не може да ме запре, рече Александар Волкановски откако го победи Чан Сунг Јунг и ја одбрани титулата во УФЦ Прочитај повеќе »

Полицијата покрена истрага за Роналдо откако му ја удри раката на дете со аутизам и му го скрши мобилниот

Португалскиот фудбалер Кристијано Роналдо се најде во центарот на вниманието откако по поразот од Евертон, видно изнервиран удри во раката на младиот навивач кој го …

Полицијата покрена истрага за Роналдо откако му ја удри раката на дете со аутизам и му го скрши мобилниот Прочитај повеќе »

Тројца осомничени за убиство на ракометарот Денис Тот, двајца во притвор, едниот во бегство

Хрватскиот ракометар Денис Тот (28), вчера почина на Ургентниот центар во Скопје. Обдукцијата на телото покажа дека тој починал како резултат на насилна смрт пред …

Тројца осомничени за убиство на ракометарот Денис Тот, двајца во притвор, едниот во бегство Прочитај повеќе »

(Видео) Македонката Бисера Паскал одбрани 4 од 7 пенали, па ја номинираа во Топ 5 одбрани во Шпанија

Ракометната голманка Бисера Паскал (24) со потекло од Куманово моментално игра во Тенерифе, Шпанија. Таа на последниот натпревар со Морведре успеа да обрани четири од седум пенали. …

(Видео) Македонката Бисера Паскал одбрани 4 од 7 пенали, па ја номинираа во Топ 5 одбрани во Шпанија Прочитај повеќе »

Ракометарот Денис Тот бил нападнат од две лица пред да почине

Хрватскиот ракометар Денис Тот, кој попладнево почина на клиниката КАРИЛ во Скопје, вчера изутрината бил нападнат од две лица, дечко и девојка, во близината на …

Ракометарот Денис Тот бил нападнат од две лица пред да почине Прочитај повеќе »

(Видео) Ретко виден гол од корнер на фудбалер на Барселона

Синоќа љубителите на фудбалот имаа можност да уживаат во натпреварите во Лига Европа и Конференциската лига, но фудбал се играше и во Јужна Америка, каде …

(Видео) Ретко виден гол од корнер на фудбалер на Барселона Прочитај повеќе »

Никола Јокиќ стана првиот играч во НБА со 2.000 поени, 1.000 скокови и 500 асистенции во една сезона

Српскиот кошаркар Никола Јокиќ стана првиот играч во НБА-лигата кој остварил 2.000 поени, 1.000 скокови и 500 асистенции во една сезона. Овој историски резултат го …

Никола Јокиќ стана првиот играч во НБА со 2.000 поени, 1.000 скокови и 500 асистенции во една сезона Прочитај повеќе »

Scroll to Top