Бугарскиот пејач Азис стана татко вторпат

Бугарската фолк – ѕвезда Азис, по втор пат стана татко. Тој убавата вест ја соопшти преку социјалните мрежи и напиша да се стане татако по втор пат, и тоа на 44 години, за него е голем благослов.

Пејачот доби син, а ја има и ќерката Раја која има 14 години и ја доби од негова блиска пријателка. Таа во една прилика изјавила дека никој никому не може да му го одземе родителското право.

„Со Азис сме во совршени односи. Тој може да ја гледа Раја кога и да посака“, изјавила Гала, мајката на Раја.

Азис  пред два месеци сними дует со познатата хрватска пејачка Северина.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Azis Online (@azis_online_new)

Scroll to Top