Дачиќ се прости од татка си со солзи

By

Десимир Дачиќ, таткото на Ивица Дачиќ, почина завчера, а вчера беше погребан во Белград.

– Драг Десимир, сум држел толку говори во животот, но овој ми е најтежок. Драг човек, супер татко и сопруг, најмил дедо во нашето семејство, сакам да се простам со тебе. Од смртта најмалку се плаши оној чиј што живот има најголема вредност. Се трудевме тој со нас да се гордее, беа зборовите со кои се прости министерот з анадворешни работи на Србија од татка си со солзи.

Ќе ви се допадне

AnimeKisa: Yozakura Quartet: Hoshi no Umi anime episode 3 online free at https://animekisa.in anime

ANIMEFLIX Watch anime online, English anime online HD

4Anime Watch anime online, English anime online HD

∀ Gundam II: Moonlight Butterfly Episode Full

Hulkshare: https://www.hulkshare.com/animeflixnl

Myspace: https://myspace.com/gogoanimebe