(ФОТО) Ќе се шокирате – Ова е Лепа Брена на 18 години

Лепа Брена е една од најголемите музички ѕвезди во поранешна Југославија. Како што секој знае, таа има повеќе од успешна кариера која трае со децении, но дали некогаш сте се запрашале како изгледала пејачката како тинејџерка.

Доколку е така, на Инстаграм профилот на пејачката се појави едната таква фотографија.

– Прва лична карта, 18 години, тогаш Фахрета Јахиќ, денес Живоиновиќ, – пишува под сликата.

Scroll to Top