(ФОТО) Манекенката од пистите во Париз му е жена на Никола Којо

By

Српскиот актер Никола Којо на 40 години се ожени со 12 години помладата манекенка Александра Гуриќ. Таа е родена во Сараево, а за време на својата манекенска кариера била дел од модните ревии во Парзи, Лондон, Милано. Кај нас е позната од спотовите на Здравко Чолиќ.

По осум месеци врска, решија да се земат, а имаа скромна венчавка во 2007 година. Во 9-годишниот брак тие имаат две ќерки.

Ќе ви се допадне