(Фото) По разводот со Душко, Карлеуша ја напушти Србија

By

Откако Карлеуша објави дека се разведува од фудбалерот Душко Тошиќ, пејачката ја напушти Србија. Таа со ќерките замина во Турција. Папараците ја снимија во хотелот со пет ѕвездички, каде е сместена, а каде една ноќ чини 1200 евра.

dobivaj vesti na viber

Карлеуша носеше црн шешир и фустан, а темната комбинација ја разби со „Луис Витон“ папучи од 1100 евра и торба од 2700 евра.

„За жал Душко повеќе не се гледа како дел од нашето семејство“, рече Карлеуша кога објави дека се разведува.

„Преживеав сè, па ќе го преживеам и ова. Животот оди понатаму. За да ги спречам неточните натписи, целиот наш имот им го препишавме на нашите деца, а старателството на децата ќе ми припадне мене“, рече Карлеуша.

 

 

Ќе ви се допадне