(Фото) Се ожени Алекса, победникот на „Ѕвездите на гранд“

By

Младиот српски пејач Алекса Перовиќ се ожени со Милица Пајчин, со која чека бебе. 21-годишниот Алекса и Милица не правеле свадба, туку склучиле цивилен брак во матично. Тој не носел костум, ниту Милица не носела венчаница, туку фармерки и маички на кои пишувало „младоженец“ и „невеста“.

Публиката го запозна Алекса кога учествуваше во музичкото шоу „Х-фактор“. Неколку години подоцна победи во „Ѕвездите на Гранд“.

Ќе ви се допадне

Website https://animetv.cc: Watch Futari Ecchi (2014) animetv Episode 3 2 anime tv

Rio - Rainbow Gate!: Reshuffle (Dub) (https://animeflix.nl/m/WYXV) Episode 13

animepahe :: okay-ish anime website

Website https://aniwatch.pro: Watch Hakkenden -Eight Dogs of the East- Season 2 aniwatch Episode 13 anime online

Beermapping: https://beermapping.com/account/gogoanimebe

Docs google: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1mIY_nsntuoEy_ahe07-H7V08qUWW9lLyP-t6u52vUlo/edit?usp=sharing