(Фото) Цела естрада за Свети Никола на гости кај Цеца

Светлана (Цеца) Ражнатовиќ вчера ја прослави семејната слава Свети Никола според српски традиционални обичаи во друштво на пријателите и семејството.

dobivaj vesti na viber

#friends #love @craznatovic_official @aleksandar_vuksanovic_official @vekavs

A post shared by Sasa Vidic (@vidicsasa) on

Пејачката блесна и со насмевка ги дочекувала своите драги гости.

Семејството Ражнатовиќ било во одлично расположение, а како што вели Цеца, овој ден од утро им е весел.

#friends #svnikola #party @_njezz_ @vukkosticbadza

A post shared by Sasa Vidic (@vidicsasa) on

#party #svnikola #friends @craznatovic_official @vekavs #belgrade

A post shared by Sasa Vidic (@vidicsasa) on

 

Анастасија стигна пред гостите, додека Вељко како вистински домаќин цело време беше присутен и надгледуваше што се е подготвено.

Погледнете во галеријата кои од познатите личности беа гости на славата:

 

#friends #svnikola @craznatovic_official @handanovic

A post shared by Sasa Vidic (@vidicsasa) on

Moje blago❤️❤️❤️

A post shared by CECA (@craznatovic_official) on

Friends ❤️

A post shared by CECA (@craznatovic_official) on

 

Scroll to Top