(Галерија) Огуз од „Кога лисјата паѓаат“ се откажа од глумата и вози камиони во САД

By

Актерот Толга Карел, кој се прослави со улогата на негативецот Огуз во серијата „Кога лисијата паѓаат“, се откажа од глумата и се пресели во Америка. Тој денес има 42 години и живее во Америка со втората сопруга и двете деца, а по професија е камионџија.

Иако во 2006 година, кога серијата беше хит, тој стана миленик на публиката и му предвидуваа голема кариера, сепак реши да го остави актерството, пишуваат турските медиуми.

И покрај тоа што е манлку остарен и со побелена брада, дамите велат дека останал заводник.

Ќе ви се допадне

GoGoAnime gogoanime gintama: Watch JoJo's Bizarre Adventure: Golden Wind (Dub) Episode 37 (https://gogoanime.be/m/r00y/ep-37)

4Anime watch anime free: Watch Jimihen!!: Jimiko wo Kaechau Jun Isei Kouyuu!! Episode 3