Горан Иванишевиќ ќе стане татко

By

Хрватскиот тенисер Горан Иванишевиќ и неговата сопруга, радио-водителката Нивес Иванишевиќ, го чекаат своето прво бебе. Веста за бременоста ја сподели Нивес во својата радио емисија „385 шоу“.

Горан и Нивес се венчаа во декември минатата година на тајна церемонија. Ова е прв брак на Нивес, а втор на Горан. Тој пред пет години години се разведе од Татјана Драговиќ со која беше во брак 17 години. Од тој брак има две деца, Амбер Марија и Емануел.

Ќе ви се допадне

AniWatch aniwatch me: Watch One Piece (Dub) Episode 672 (https://aniwatch.pro/m/gqo/ep-672)

AnimeDao anime dao: Attack on Titan Episode 25