Халид Бешлиќ итно примен во болница поради операција на срцето

By

Легендарниот босански пејач Халид Бешлиќ (68) заврши во болница поради итна операција. Регионалните медиуми пренесуваат дека на Халид во „Центарот за срце“ во Сараево му бил вграден стент.

dobivaj vesti na viber

Сопругата на Халид, Сејда Бешлиќ, ја потврди информацијата дека нејзиниот сопруг бил опериран.

„Халид е добро. Се чувствува одлично, како да нема ништо. Набргу доаѓа дома“, рекла Сејда

Ќе ви се допадне