Како изгледа денес Аљоша Вучковиќ

Актерот Аљоша Вучковиќ, еден од милениците на жените во поранешна Југославија, одамна не се занимава со глума. Аљоша денес има 71 година и води мирен живот со сопругата Едита со која ги има ќерките Сара и Леана. Без мустаќи и оќелавен, Аљоша речиси не личи на заводникот што го сакаа жените.

dobivaj vesti na viber

Иако глумел во преку седумдесет остварувања, публиката најмногу го памети по улогата во серијата „Подобар живот“.

Scroll to Top