Карлеуша се шокира кога ја прими веста за состојбата на Синан Сакиќ

By
Веста дека Синан е во болница ја погоди и Јелена Карлеуша, која тажната вест откри дека ја дознала преку медиумите.

dobivaj vesti na viber

Како што и претходно беше објавено, Синан Сакиќ во Клиничкиот центар во Тузла заврши на интензивна нега каде што тим од 12 лекари се бори за неговиот живот.

Синан на интензивна нега заврши поради енцефалопатија на црниот дроб, а оваа вест ги загрижи сите што го сакаат и ги почитуваат неговите песни.

Јелена Карлеуша даде изјава пред почетокот на снимањето на „Ѕвездите на Гранд“ токму на оваа тема, но истовремено беше шокирана кога дозна за неговата состојба.

„Не знам. Зошто?“, праша збунето Јелена, која по објаснувањето од репортерите за неговата здравствена состојба, упати силна порака до сите.

„Многу ми е жал. Му посакувам брзо закрепнување. Навистина немам слушнато ништо, но што и да треба, јас сум тука за него. Како и секогаш“, изјави Јелена.

 

 

Ќе ви се допадне

tải sunwin

game sunwin sunwin tải sunwin apk

sunwin tài xỉu

tải sunwin

game bài sunwin sunwin web sunwin apk