Мустафа сака да ѝ ги земе децата на Емина

By

Пред неколку недели пејачката Емина Јаховиќ најави дека по 14 години брак таа и Мустафа Сандал ќе се разведат. Во објавата на Инстаграм, таа напиша дека одлуката ја донеле заедно и дека ќе продолжат да се поддржуваат еден со друг.

Но, Емина ја тргна оваа објава од својот профил, а во меѓувреме медиумите почнаа да пишуваат дека Мустафа сака да ѝ земе сè, вклучувајќи ги и децата. Според близок пријател на Емина, Мустафа сака да ја остави на улица и целото богатство да го задржи за себе. Истиот извор вели дека Емина најмногу би ја погодило ако остане без децата Јавуз и Јаман.

Според турските закони, сопружниците што се разведуваат не мора да го делат богатството на половина. А ако се докаже дека мајката е виновна за разводот, таткото може да бара целосно старателство над децата. Токму затоа, според пријателот на Емина, Мустафа е во голема предност.

Ќе ви се допадне

https://animeflix1.com/. Animeflix - your number one source for FREE anime, subbed and dubbed. Watch your favorite anime online FREE.

ANIMEFLIX Horimiya

How NOT to Summon a Demon Lord Ω Episode 6

ANIMEFLIX One Piece

animeflix ANIMEFLIX Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba (Dub)

ANIMEFLIX JoJo's Bizarre Adventure: Golden Wind (Dub) Episode 36