Наташа Беквалац е трудна – Еве кога стигнува бебето!

Поп ѕвездата е во вториот месец од бременоста, пд второто дете на свет ќе го донесе на почеток на пролетта.

Наташа Беквалац за 7 месеци повторно ќе стане мама!

„Пејачката е во блажена сосотјба и го чека своето бебенце со партнерто Лука Лазукиќ, а бременоста се обиде да ја сокрие од јавноста. Но, тоа не е појде од рака, затоа што минатата недела, рано наутро, е видена како посетува гинеколог, во една приватна клиника“, пишува неделникот „Свет“.

„Наташа е бремена и среќа поради тоа, но планот и беше барем уште некое време тоа да го сочува за себе. Пејачката се посомнева дека е бремена додека со Лука била во Грција пред неколку недели. Направила тест, го прекина одморот и веднаш се врати во Белград. По посетата на гинеколог, повеќе немаше сомнение“, изјави извор близок до пејачката.

Идниот тато Лука веќе ги израува сите со новостите.

„И двајцата се пресреќни поради бебето. Наташа е сигурна дека Лука е идеален маж со кој треба да има бебе и дека влегол во нејзиниот живот во вистинското време“, изјави другарката на Наташа за „Свет“.

 

 

Да потсетиме, Наташа Беквалац и претприемачот и ИТ експерт Лука Лазукиќ се во врска веќе неколку месеци, а романсата ја започнаа откако Беквалац раскина со Љуба Јовановиќ. Наташа и Лука веќе го започнаа во заедничкиот живот, во нејзиниот стан на Дедиње.