Откако се скараа Аца Лукас го избриша хитот со Јелена Карлеуша од Јутјуб

By

Фолк пејачот Аца Лукас побара да биде отстранета од „Јутјуб“ песната која ја испеа во дует со Јелена Карлеуша „Банкина“. Хитот беше објавен пред четири години и досега имаше повеќе од 32 милиони прегледи.

dobivaj vesti na viber

Сега кога фановите ќе сакаат да го слушнат, добиваат известување дека тој е отстренет на барање на Лукас. За потсетување Лукас и Карлеуша се скараа поради песната на Милица Тодоровиќ, „Проверено“. Иако прва ја отпеа Ана Николиќ, на крајот правата ги купи Милица и ја стави на нејзиниот албум.

Откако Лукас ја објави демо верзијата и ја пофали Николиќ за изведбата, Карлеуша му напиша дека објавувал само глупости и дека се расправал со жени, а тој ѝ врати дека била исфрустирана.

Откако песната излезе во јавност, на социјалните мрежи почна полемика која од пејачките подобро ја извела, а Николиќ минатиот викенд ја испеа и на една свирка во Белград.

Текстописецот Драган Брајовиќ Браја рече дека се работи за фалсификат и дека песната ја напишал за Милица Павловиќ.

 

 

 

 

Ќе ви се допадне