Почина Мирко Алвировиќ

By

Мирко Алвировиќ, познатото телевизиско лице, автомобилист, автор и водител на емисијата „SAT“, починал денеска на 72 годишна возраст.

Мирко не успеа да се избори со долгата и тешка болест.

Познатиот водител шест месеци се лечел на Институтот за онкологија и радиологија на Србија. Водителот на емисијата „SAT“ летово бил опериран во Германија, но по хируршкиот зафат се вратил во Србија.

 

Ќе ви се допадне