Пронајден клучниот доказ кој потврдува дека Владимир учествувал во убиството на снаата

dobivaj vesti na viber

Владимир Маријановиќ, татко на Зоран Маријановиќ, кој е во притвор поради убиство на својт сопруга Јелена, во текот на наредната недела ќе биде приведен поради сомнение дека бил учесник во убиството на неговата снаа.

Она што го издало Владимир е неговата константна присутност во јавноста а се зборува и дека го дрогирал својот син Зоран секогаш пред да оди во полиција и да даде изјава.

Тој исто така и често ги менувал своите изјави дадено во полиција. Владимир најпрвин рекол дека Јелена ја убил познат белградски љубовник кој бил мн богат па го наместиле неговиот син Зоран да оди во затвор наместо него,за потоа да ја смени изјавата и да каже дека лужето од нивната трагедија направиле „шпанска серија“ дека Јелена немала љубовник и тој сака тие гласини да престанат.

-Беше како ангел, личност која е невозможно да не ја сакате- рекол Владимир а теориите за тоа кој ја убил постојано се менувале, па во една емисија во која бил гостин рекол дека убиецот на Јелена шета низ градот со чекан во раката.

Полицијата го споредила примероот од ДНК пронајдено на телото на Јелена и изгледа дека се совпаѓа па со тоа се доведува дека и Владимир бил вмешан, и по се се чини дека негова задача било да се ослободи од телото.

-Иако Зоран е динствениот уапсен и осомничен, засега, не би можел сам да го изврши ова убиство кое е совршено испланирано. Владимир веројатно ја имал улогата на „чостач“. Се сомневаме дека учествувал во чистење на доказите и ослободување од телото. Ако се сетиме и дека на Јелена и е отстранет и лакот на ноктите со тоа што и се потопени рацете во варикина, дека се е исчистено со тоа абразивно сретство, повеќе од јасно е дека една личност неможе сето тоа сама да го направи- рекле од полицијата за весникот „Ало“

Scroll to Top