„Пуштете ме“ – Емотивно збогување на пејачката од легендарниот Љубиша Самарџиќ

By

Синоќа регионов го растажи веста за заминувањето на Љубиша Самарџиќ Смоки, којпочина на 81-годишна возраст.

dobivaj vesti na viber

Поедини јавни личности преку друштвените мрежи се збогуваа од актерот, а објавата на пејачката Јована Пајиќ привлече посебно внимание поради количината емоции кои можат да се почувствуваат во нејзините зборови:

-„Пуштете ме да сонувам и сакам луѓе.“ Сите легенди кои нѐ напуштија, со кои сме пораснале и сите филмови кои нѐ потсетуваат на некои убави, добри, стари времиња. Ти благодарам на убавото и среќно детство. Вечна слава Шурда.“ – напиша сопругата на фронтменот на бендот „Тропико бенд“.

 

jovana-pajic

Foto: Srbija Danas / Saša Džambić

Покрај Јована и пејачот Никола Роквиќ се збогува со Љубиша на Инстаграм:

-„Збогум легендо. Нека ти е вечна слава!“ – напиша Никола.

Збогом легендо!Нека ти је вечна слава!

A post shared by Никола Роквић / Nikola Rokvic (@nikolarokvic) on

Ќе ви се допадне