Рада е расположена, ако сака и Раста – Се крчка нешто меѓу раперот и пејачката

By
„Ако е расположен, јас секогаш сум за“, изјави пејачката.

dobivaj vesti na viber

Рада Манојловиќ, една од најзгодните српски пејачки и најави дека ќе се појави наскоро со нова песна. Како што изјави, некои од песните ќе ги работи најверојатно Стефан Џуриќ Раста. Според неофицијалните информации, Рада би можела да сними и дует со сопругот на Ана Николиќ.

Точно е дека постојат некои шушкања дека ќе земам некои песни од него, или можеби и две. Една страшно, страшно ми се допаѓа. Точно е дека ќе биде тој автор на мојата песна. Ако тој е расположен, јас, секогаш сум за“, изјави Рада за телевизија КCN.

Ако во било кој случај Рада и Раста, направат дует, што мислите, дали нивната заедничка песна би била хит, или тотално промашување?

Погледнете го и интервјуто со Рада Манојловиќ

 

Погледнете и што Раста изјави за својата ќеркичка Тара:

Ќе ви се допадне