Саша Поповиќ ја поддржа Карлеуша на настапот за Нова година

By

Саша Поповиќ и неговата сопруга Сузана Јовановиќ го прославија дочекот на 2018 година со хитовите на Јелена Карлеуша, која во центарот на Белград направи вистински спектакл.

Саша и Сузана  стигнаа во клубот еден час пред Јелена да почна да пее и со неколку пријатели се сместија во сепарето.

По првите две песни, Јелена ѝ посака на публиката добра вечер и среќна 2018 година, а потоа гo поздрави своето семејство кое дојде да ја поддржи, исто како и Саша Поповиќ.

„Драго ми е што дојдовте во толкав број. Знаете што, нема многу да зборувам, потоа ќе зборуваме, срцепарателни пораки и друго. Поздрав до сите. Знам дека сопругот ми е тука, членовите на семејството. Слушнав дека стигна еден важен човек во мојата кариера. Тој се вика Саша Поповиќ,  седи некаде… Сале, чао!“, почна Јелена.

 

👊🏻

A post shared by JELENA KARLEUŠA (@karleusastar) on

Ќе ви се допадне

AnimeDao - Watch English Subbed Anime Online | AnimeDao Official. AnimeDao provides you a free anime streaming platform with little to no Ads for better viewing experience.

Welcome to Demon School! Iruma-kun Season 2 Episode 14

watch anime dub AnimeDao Attack on Titan Season 2 (Dub)

AnimeDao Dragon Ball Super (Dub)

Seirei Gensouki: Spirit Chronicles

sites to watch anime Bleach (Dub)