Се породи ќерката на Богољуб Кариќ – Еве кое српско име го дадоа на синот

By
Новопечената мама одлично се чувствува, а цело време со неа беа и најблиските членови на семејството.Дана Кариќ денеска на свет го донесе првото дете!

Како што репортерите дознаваат, се минало во најдобар ред, а мама и бебето се чувствуваат добро, а сопругот, како и членовите на семејството цело време биле во болницата пружајќи и ја поддршката на новопечената мама.

 

Foto: Telegraf

Сопругот Никола и нејзиниот татко Богољуб, веќе почнаа со славјето, а богата наследничка и нејзиниот сопруг на синот му го дале српското име – Петар.

 

Ќе ви се допадне

https://kissanime.mx kissanimefree

Website https://4anime.biz: Watch Pretty Guardian Sailor Moon Crystal (Dub) 4anime Episode 26 persona 4 animation crunchyroll

Watch anime online for free at AnimeHeaven animes online

WCOStream: Mobile Suit Gundam: Char's Counterattack anime episode Full online free at https://wcostream.cc close enough wcostream

Twitter: https://twitter.com/gogoanimebe

People sap: https://people.sap.com/kissanimemx#about