Цеца, Џани, Мухарем го следеа вториот концерт на Адил

By
Адил, како и на првиот концерт, покрај големиот број колеги, најголемата поддршка ја доби од сопругата Ана Рамадановски.

dobivaj vesti na viber

Адил вчера одржа одличен концерт, втор по ред, во полната голема сала во „Сава центар“ во Белград каде што присуствуваа голем број јавни личности, меѓу кои и најголемите музички ѕвезди.

На неговите песни уживаа: Цеца Ражнатовиќ, Оља Карлеуша, Александра Пријовиќ и Филип Живоиновиќ, Дарко Лазиќ и Ана Севиќ, Џани со сопругата Слаѓана Трајковиќ, Мухарем Сербезовски, Бојан Маровиќ, Слаѓа Алегро, како и многу други.

 

Ќе ви се допадне

4Anime - Watch English Anime Online For Free in HD | 4Anime.biz. 4Anime Watch high quality 1080p online anime with English subtitles. You can watch free anime movies and movies online at 4Anime. Just sit back and relax!

Horimiya (Dub)

4anime.biz 4Anime Dragon Ball Z (Dub)

To Your Eternity

free anime online Boruto: Naruto Next Generations (Dub)

anime website 4Anime Horimiya (Dub)