(Видео) Бушав и поспан, ја препеа песната на Констракта – Андрија Милошевиќ пее „Родителот мора да биде буден“

By

Српскиот актер Андрија Милошевиќ во негов стил ја отпеа песната „In corpore sano“ на српската претставничка на Евровизија, Констракта. Но текстот на Андрија е наменет за сите тазе родители, бидејќи во препевот Андрија вели „Родителот мора да биде буден“.

dobivaj vesti na viber

Тој во видеото кое го објави на социјалните мрежи вели дека српската претставничка на Евровизија, Констракта имала позитивно влијание на новопечените родители.

Бушав и се уште сонлив, актерот снимил видео за својот Инстаграм профил и добро познатите стихови на Констракта ги прилагоди на неговата моменталната ситуација.


Андрија и неговата свршеница Александра Томиќ пред еден месец станаа родители и го добија синот Реља.


Ќе ви се допадне

go88 play go88 apk download chơi go88 online

sunwin miễn phí tải game sunwin sunwin có uy tín không game bài sunwin