(Видео) Бушав и поспан, ја препеа песната на Констракта – Андрија Милошевиќ пее „Родителот мора да биде буден“

Српскиот актер Андрија Милошевиќ во негов стил ја отпеа песната „In corpore sano“ на српската претставничка на Евровизија, Констракта. Но текстот на Андрија е наменет за сите тазе родители, бидејќи во препевот Андрија вели „Родителот мора да биде буден“.

Тој во видеото кое го објави на социјалните мрежи вели дека српската претставничка на Евровизија, Констракта имала позитивно влијание на новопечените родители.

Бушав и се уште сонлив, актерот снимил видео за својот Инстаграм профил и добро познатите стихови на Констракта ги прилагоди на неговата моменталната ситуација.


Андрија и неговата свршеница Александра Томиќ пред еден месец станаа родители и го добија синот Реља.
		
		
			
Scroll to Top