ВИДЕО: Пресече преку ноќ – Луна Џогани, конечно откри со што ќе почне да се занимава

Луна Џогани искрено во разговор со репортерите откри за што најмногу размислува во последните денови и која идеја наскоро ќе ја реализира.

Ќерката на Анабела Букве и Гаги Џогани, се попопуларната модна блогерка Луна Џогани, во интервју, за прв пат прозборе кои планови ги има за во блиската иднина.

Иако досега одлично го избегнуваше светот на естрадата и планира да остане само во модните води, Луна Џогани, се предомисли, нешто што и самата го потврди во опуштениот разговор на Ади Циганлиј.

 

Foto: Telegraf

Кога ја запшраа Луна дали би се пробала како пејачка, беше искрена, нагласувајќи дека тоа порано и било нешто како надвор од умот, но дене…

„Пред месец дена бев сигурна дека тоа никогаш нема да го направам, дека никогаш нема да влезам во тие води. Ексклузивно сега велам дека почнав да размислувам за тоа, искрено. Многу луѓе ме прашуваат, да ме советуваат и да ме поддржат… и навистина размислувам за тоа. Дури и на мајка ми и реков пред некој ден, дека би го сакала тоа. Не би сакала да снимам било што, би снимила песна во која би се пронашла, која е во мој фазон. Навистина почна да ме мами, не сакам да лажам“, призна Луна.

 

Printskrin: Telegraf

Погледнете го комплетното интервју со Луна Џогани на следниот линк:

Scroll to Top