Златан Ибрахимовиќ вљубен во 11 години постарата Хелена

By

Златан Ибрахимовиќ оствари блескава фудбалска кариера, а негова најголема поддршка му е невенчаната сопруга Хелена Сегер.

dobivaj vesti na viber

Таа од него е постара 11 години, а по потекло е од Шведска. Тие имаат стабилна врска, а Хелена спаѓа во групата нетипична сопруга на фудбалер. Не се експонира во јавноста.

Таа е дипломиран економист и работи како маркетинг-менаџер. Имаат два сина – Максимилијан и Винсет.

Познатиот фудбалер кажува дека во домот понекогаш и готви и помага во домашните обврски. Не бега од ниедна обврска.

Во август минатата година Златан Ибрахимовиќ беше на летување во Сен Тропе со своето семејство, а со себе го зема и менаџерот Раиола, со кого е неразделен.

Хелена го привлекува вниманието каде и да се појави и на 46 години изгледа одлично.

Ќе ви се допадне